SOOVITUSED fotosessiooniks

Kindlasti tekib fotosessioonile mõeldes või fotosessiooni broneerides palju küsimusi. Siit leiad tihti küsitud küsimustele vastused.

RIIETUS

Eelkõige tuleks mõelda mugavusele. Kui sa tunned end valitud riietes hästi, on pool eesmärgist juba täidetud.

Üksinda sessioonile tulles...


...tuleb mõelda vaid endale. Vali riided mis sind kõnetavad ning sobivad kokku meie visiooniga ja hooajaga. Sessiooni pikkust silmas pidades võid kaasa võtta erinevaid outfitte ja aksessuaare - siis saame luua vastavalt asukohale võimalikult mitmekülgse galerii.


Vaata inspiratsiooniks minu PORTFOOLIOT

Paarina, perega või sõbrannaga pildistades...


... oleks parima tulemuse saamiseks vaja silmaspidada eelkõige värvitoonide valikut. Mängida erinevate materjalide ja aksessuaaridega. See ei tähenda üldse mitte seda, et kõik peaksid kandma kõiki samasuguseid riideid või siis näiteks teksasid ja valget t-särki. Küll aga panna rõhku ühtsetele detailidele ehk kasutada samasse värvigammasse kuuluvaid esemeid (kaabud, pleedid, lilled, küünlad, korvid jms)


Näiteks: looduses kõrreliste põllul pildistades.

Naine: maalähedastes toonides lendlev kleit, kardigan, saapad/tennised/rihmikud, kaabu

Mees: pruunid kahkid, triik särk - ülesse keeratud varrukatega, kaabu/müts, tennised

Tütar: kreemjas/luitund kollane puuvillanekleit või püksid/kampsun/kreemjasvalge pikkade varrukatega õhuline pluus, bonnet/müts/peapael, tennised

Poeg: pruunid püksid, traksid, kreemjasvalge puuvillane triiksärk, tennised

Aksessuaarid: pleed, lilled, kohver, kitarr/ukulele, naturaalsetes toonides lemmik mänguasi jne

PORTREE
Klassikaline portree/ametiportree


Portree on suur mõiste. Klassikaline portree ehk head shot pildistatakse kas siis CV-le, ametiportreeks veebilehele või on selleks muu professionaalne vajadus. Kasutame traditsioonilisi poose ja toome esile sinu kõige paremad küljed.

Riietus: Kasuta klassikalist kontori stiili või lähtu viisakamast üritusest ja teatrisse minemisest!

Mees: Pintsak/ülikond, triiksärk jms.

Naine: Pintsak, pidulikumad pluusid, seelik/kleit jms.


Portreefoto on lisaks ka väga hea viis jäädvustada end just praegusel eluetapil.

Portreesessioon on võimalus luua endast imeline galerii - toome esile sinu kõige paremad küljed, näitad enesekindlust aga samas peaks kajastuma ka see, et sul oli pildil olles mugav. Panen sind pildil liikuma ja hästi tundma!

Riietus: Kasuta eelkõige mugavat riietust, milles tunned end hästi.

Täpsemate soovituste jaoks võta minuga ühendust või vaata inspiratsiooniks portfooliost kausta portreed.


ASUKOHT: Stuudio, kodu, kontor, linnaruum, looduslik paik


Fotosessiooni PIKKUSE puhul lähtuda vajadusest - kirjuta mulle ja räägime läbi, milline sessioon võiks olla sinule sobilik.


LISAKS: Soovitan võimaluse korral teha endale professionaalse jumestuse, tunned end alati enesekindlamana ja pildil ka mugavamalt, kui oled eelnevalt käinud juuksuris/maniküüris.

Beebiootus


Parim aeg pildistamiseks on siis, kui tunned end imeliselt! Kõik beebiootused ja kehad on erinevad. Esmase raseduse korral on see aeg tavaliselt 30-36 nädalat. Mitmenda- ja mitmik raseduse puhul võib see aeg lähtuda rasestumiste vahest ja kindlasti ka naise kehast, platsenta asetusest ja kõigest muust. Siis võib ideaalne aeg jääda 20-36 nädala vahemikku.

Oluline on silmas pidada kuidas sa ennast tunned ja kuna sina tunned, et pildistamiseks on õige aeg! Olen pildistanud beebiootajaid ka mõned tunnid ennem sünnitegevuse algust...


Riietus: Familiis garderoobist võid leida erinevaid beebiootuse kleite, lisaks saab neid laenutada ka kleidilaenutustest. Pereliikmete kaasamisel soovitan kasutada sarnaseid toone. Piilu ka minu beebiootuse portfooliosse, et koguda inspiratsiooni ja kui soovid võin olla abiks valikute tegemisel!


Jumestus on soovituslik - eriti kui teeme kunstilisemaid pilte stuudios.


Soovi korral võite fotosessioonile kaasa võtta kõhubeebile mõeldud esemeid: body, papud, esimene mänguasi jms.


ASUKOHT: Stuudio, kodu, linnamiljöö, loodus jms.

Peresessioon


Esiteks soovitan piiluda portfooliosse või näiteks pinteresti, et leida inspiratsiooni, kus ja millal soovite sessiooni läbi viia. Vastavalt sellele saame mõelda stilistikale. Esimene nõuanne on kasutada toon-toonis riideid, see ei tähenda seda, et kõik peaksid kandma sinist, kollast, punast või otseselt teineteist kopeerima. Pea silmas just ühtset üldmuljet - kõik kannavad maalähedasi lihtsaid riideesemeid või on kõik pidulikumalt. Vältida näiteks roosat printsessilikku tüllkleiti tütarlapsel ning ema, isa ja teised pereliikmed kannavad naturaalsetes toonides casual stiili.


Koduseks sessiooniks sobib vabam riietus. Teksad, t-särgid, kleidid jms.

Soovitus: ühte värvi sokid või paljad varbad.


Õues pildistades mõelda esmaselt aastaajale ja värvidele looduses.


Kevad/sügis kõrreliste põllul: Mahedad maalähedased toonid, mida on ka loodusel pakkuda. Beež, valge, pruun, mahedad kollased, rohelised, oranžid värvid jms.

Talv: Väldi erksaid toone nagu punane, erksad rohelised/kollased ja muud neoon toonid. Ideaalselt sobivad mantlid, kampsunid sallid, mütsid/kaabud, käpikud - kasuta võimalikult palju kihte. Need annavad sooja muljet.

Suvi: Ole julge! Loodus on kirev - mustrid, erksat tooni riided jms lähevad peale linnaruumis ja lillepõldudel/metsaradadel. Kui pildistame päikeseloojangul rannas, viljapõldudel kasuta jälle naturaalseid pehmeid toone.


Piilu kindlasti ka portfooliosse, et inpiratsiooni koguda ja leida toonid mis sulle meeldivad. Lepime kokku asukoha ja siis saame leida ka sobivad toonid ja aksessuaarid!


PS! Kliendi poolt lõhutud/rikutud vara tuleb hüvitada.

Tule lastega fotosessioonile Avatud meelega!

Lapsega fotosessioonile tulles suhtu sellesse, kui mängu. võta aeg ja laseme lapsel olla laps.

Imelised pildid jõuavad teieni ka läbi nalja, naeru ja tsirkuse. Jäädvustame emotsiooni!

VÄIKELAPSED


Laste puhul tuleks silmas pidada seda, et ennem fotosessiooni oleks lapse vajadused täidetud. Laps oleks söönud, fotosessioon ei langeks otseselt tema uneajale jms.

Kui sinu pisike vajab minuga harjumiseks aega või on natukene aktiivsem, siis soovitan pigem võtta natukene pikem fotosessioon, et meil oleks aega neile tähelepanu pöörata. Aktiivsema lapsega soovitan pildistada pigem õues, sest siis saab fotosessioonile läheneda veel mängulisemalt ja neil ei hakka igav.


Fotosessioonile võib vabalt kaasa võtta motivatsiooni ülal hoidvaid snäkke, juua ja ka mänguasju. Mänguasjad võiksid olla siiski naturaalsemates toonides, et need pigem sessiooni panustaksid ja neid ei peaks lapselt koguaeg ära võtma.


Armsad vanemad, lastega fotosessioon ei pruugi üldse olla see, mis teie endale ette kujutate! Sellest ei ole midagi! Nagu kõikidel, on ka neil pisikestel hingedel tujud ja vajadused mida on vaja täita. Seega tule fotosessioonile avatud meelega ning ka sina, lase lapsel olla laps! Las ta uurib, uudistab ja mängib - nende naturaalses keskkonnas saab imelisi pilte.


Võta kaasa ka varuriided, kui peaks juhtuma mõni õnnetus või laps end ära määrib.


Vaata portfooliot, ei leida teistelt inspiratsiooni, mida selga panna. Kui tekib küsimusi siis võta minuga ühendust!

NIPP naistele: kasutage ihutooni aluspesu, siis ei jää need riiete alt näha.